Një kalimtar rasti në jug të Floridës ka filmuar një moment bizar, ku një zyrtar policor aksidentalisht godet me revole elektrike partnerin e tij derisa po tentonte të arrestonte një të pastrehë.

Të identifikuar vetëm si E. Rodriguez dhe G. Casiano, dy zyrtarët policorë të departamentit të Miamit, ishin përfshirë në një tentim arrestimi të 26-vjeçarit të identifikuar si Riboberto Castillo, i cili ishte nën ndikim të kokainës, transmeton Telegrafi.

Sipas policisë, Castillo po mundohej t’i rezistonte arrestimit duke shqelmuar dhe duke bërë që Casiano dhe Rodriguez të rrëzohen në tokë në rrugën Little Havana. Por, kur e panë që ai nuk ka të ndaluar vendosën të jenë paksa më të rreptë, dhe të përdorin revolen elektrike ndryshe e njohur si elektroshok.

Dhe kur njëri nga policët deshi ta godet me revole elektrike, ai ia huqi dhe e goditi partnerin e tij i cili nga dhimbjet e mëdha rrëzohet në tokë për pak sekonda humb vetëdijen.

Burimi: www.alboz.net

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu