Ky qebap është i bërë nga dy porcione me qipsa dhe djathë, ku një pjesë e madhe porcioni është nga mishi i dynerit.

Po ashtu një pjesë e madhe porcioni është nga mishi i zogut dhe në fund sipër tij vendoset djathë dhe salcë kërri, shkruan Daily Mail, transmeton Indeksonline.

Qebapi ‘monstër’ ka 5350 kalori dhe është përafërsisht  sa dhjetë mace të mëdha.

Man tackles the World’s Largest Kebab

No one has defeated the world’s largest kebab yet, could you? 🍖

Gepostet von Daily Mail am Mittwoch, 16. Oktober 2019

Burimi: www.alboz.net

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu