E kanë qëlluar 13 herë në kokë me armë, por Smokey, një mace heroike australiane, paska patur me shumë se 7 jetë.

E përgjakur dhe me dëmtime të forta në kokë, macja iu kthye të zotërve në Maryborough, në shtetin e Victoria-s, tre ditë pasi ishte shpallur e zhdukur.

Aktin e goditjes me armë ndaj kafshës së gjorë, autoritetet e konsideruan si një mizori të tmerrshme.
Sipas Hugh Wirht, mbrojtësit më të madh të kafshëve në Australi, këto janë gjeste që përseriten çdo ditë, ndaj autorët duhet të ndëshkohen me burg.

Burimi: www.alboz.net

Loading...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu