Kuzhina

Ëmbëlsirë veç për 15 minuta

Përbërësit: 2 vezë, 100ml vaj (1 gotë e çajit), 100gr sheqer (1 gotë e çajt), 15gr pluhur për pjekje (pecivë), 300gr miell, reçel çfarë...

Tortë shumë e shijshme pa miell

Përbërësit: 5 vezë, 200gr margarinë ( në temperaturë dhome), 200gr sheqer, 200gr arra të bluara 5 lugë gjelle grizë, 1 lugë gjelle kanellë. Për kremin: 3 Schlagsahne...

Role me mollë

Përbërësit: 6-7 molla të ngrira në rende, një gotë sheqer, një gotë ujë, 2 lugë të vogla kanellë. Përbërësit për brumin: 3 vezë, një gotë...

Ëmbëlsirë e lehtë me kokos

Përbërësit: 5 vezë, një gotë sheqer, 150gr kokos, 200gr çokollatë, 1 lugë ujë, 250ml ajkë e ëmbël (hopla). Përgatitja: Marrim një enë kuzhine dhe shtojmë...

Tatli e shpejt për 30 minuta

Përbërësit: 3 vezë, 1 pluhur për pjekje (pecivë), 1 sheqer vanilje, 1 gotë të ujit vaj, 1 gotë të ujit sheqer,  2 lugë gjelle...

Receta e ëmbëlsirës së famshme cinnamon rolls

Përbërësit për role me kanellë (cimet,cinnamon): 300ml ujë, 50gr margarinë i shkrirë, 600gr miell, 50gr sheqer, pak kripë, 10gr tharm buke. Për fillin: 50gr...

Tortë Oreo pa pjekje

Përbërësit: 600gr biskota oreo të bluara, 160gr gjalpë (margarinë). Për lyerje: 500ml krem për ëmbëlsira (halta), 40gr sheqer pluhur, 1 sheqer vanilje, 500gr djathë...

Toptha me biskota dhe bajame

Përbërësit: 300gr biskota të bluara, 250gr butter (margarinë) në temperaturë të dhomës, 1 gotë sheqer, 1 sheqer vanilje apo aromë vanilje, 100gr bajame të...

Receta si të përgatitni tullumba turk

Përbërësit për brumin: 1 gotë ujë, 1 gotë qumësht, 1 filxhanë vaj, 2 gota miell, 3-4 vezë, 1 pluhur për pjekje (pecivë). Sherbeti: 1kg...

Horoskopi

Lifestyle

“Ishte përvoja më e tmerrshme e jetës sime”/ Flasin të shëruarit nga koronavirusi: “Fillova të kollitem me gjak

“Mund t’ju them se infermierët ishin po aq të frikësuar sa unë; ata më thanë se testi im për koronavirus ishte pozitiv, sikur po...

“Vrapuesit janë më të rrezikshmit, përhapin virusin shumë shpejt”

Meqenëse marrin me shpejtësi frymë edhe lirojnë më shumë pikla në ajër. Doktori australian, Norman Swan, ka shpjeguar përse aktualisht kalimtarët më të rrezikshëm në...

1 prilli në kohë koronavirusi, gënjeshtrat dënohen me gjobë deri në 5 vite burg

Ditën e sotme është 1 prilli dhe ndonëse në kohë koronavirusi, janë të paktë ata që kanë ende dëshirë për shaka dhe gënjeshtra. Por në...

Kujdes, ky është shteti ku fjala “koronavirus” ndalohet me ligj

Fjala koronavirus është një fjalë e ndaluar në Turkmenistan. Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se qeveria e Turkmenistanit ka ndaluar fjalën “koronavirus” të përdoret...

Qytetarët ndihmojnë zjarrfikësit për ta lokalizuar zjarrin në malin e Barilevës (VIDEO)

Sot një pjesë e malit të Barilevës në rrethana të paqarta është kapluar nga zjarri. Në vendin e ngjarjes kanë dalë zjarrfikësit për ta lokalizuar...

Kështu shkatërrohen mushkëritë nga koronavirusi

Një burrë 50-vjeçar me koronavirusin u transferua në Universitetin George Washington, kur u sëmurë në mënyrë kritike vetëm disa ditë pasi kishte vetëm simptoma...
45,288FansaPëlqeje
6,118NdjekësitNdjek
33NdjekësitNdjek
480NdjekësitNdjek
1,600AbonentëAbonohu

Shëndetësi

Dedikuar Femrës

Auto

Tirana
broken clouds
11 ° C
11 °
11 °
87 %
1kmh
75 %
Sht
14 °
Die
15 °
Hën
17 °
Mar
14 °
Mër
15 °

Rozë

Këngëtarja shqiptare e dëshpëruar pas koronavirusit, thotë se verën duhet ta harrojmë!

Këngëtarja e njohur nga Shqipëria, Ronela Hajati duket të jetë e shqetësuar rreth pandemisë Covid-19. ...

Trump: Harry e Meghan janë larguar nga Kanadaja drejt SHBA-ve, s’do t’u paguhet mbrojtja e tyre!

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, është treguar i “ashpër” me princin Harry dhe dukeshën Meghan. ...

Burdushi tregon kur do të përfundojë koronavirusi dhe cfarë do të ndodhë me qeverinë

Në emisionin n’Kosovë Show mjeku popullor, Hysni Peqani – Burdushi, ka folur për situatën e krijuar së fundi në me rrëzimin e qeverisë dhe...

Modelja kroate po i ‘çmend’ të gjithë me linjat seksi

if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: ,...

Fero thotë se është bërë milioner!

Reperi shqiptar Fero së fundi ishte ftuar në emisionin Prive, ku tregoi detaje nga jeta e tij. ...

Robert Berisha tallet me vushtrriasit

Robert Berisha, i cili tashmë po qëndron i karantinuar në konvikt në Prishtinë, është “tallur” me qytetarët nga Vushtrria. ...

Të Fundit

1 prilli në kohë koronavirusi, gënjeshtrat dënohen me gjobë deri në 5 vite burg

Ditën e sotme është 1 prilli dhe ndonëse në kohë koronavirusi, janë të paktë ata që kanë ende dëshirë për shaka dhe gënjeshtra. Por në...

Si mund t’i shijojnë ditët në karantinë këto 3 shenja të Horoskopit

Të ndenjurit i izoluar në karantinë nuk është dicka e lehtë. Për të mos e kaluar ditën në stres, astrologët japin këshilla se si duhet...

Kujdes, ky është shteti ku fjala “koronavirus” ndalohet me ligj

Fjala koronavirus është një fjalë e ndaluar në Turkmenistan. Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se qeveria e Turkmenistanit ka ndaluar fjalën “koronavirus” të përdoret...

Pesë shenjat e horoskopit që nxehen për një minutë, por inati u bie brenda 30 sekondave

Nuk duhet shumë për të mërzitur shenjat e mëposhtme të horoskopit! Janë nevrike dhe mund të kthejnë përmbys gjithçka gjejnë përpara kur dikush i...

Horoskopi ditor për nesër, e Mërkurë 1 Prill 2020

Dashi Gjatë kësaj dite lodhja do të ndihet kudo. Dashuria do të jetë protagoniste e ditës, ndërkohë që ky do të jetë një moment i...

Zbuloni çfarë parashikojnë yjet për ju sot, e martë 31 mars

DASHI Marrëdhënia juaj me partnerin do jete me e ngrohte nga me pare. Nuk do keni me asnjë lloj debati me te dashurin e...

Qytetarët ndihmojnë zjarrfikësit për ta lokalizuar zjarrin në malin e Barilevës (VIDEO)

Sot një pjesë e malit të Barilevës në rrethana të paqarta është kapluar nga zjarri. Në vendin e ngjarjes kanë dalë zjarrfikësit për ta lokalizuar...

Horoskopi ditor, e Martë 31 Mars 2020

Dashi Dite shume normale dhe pa asgjë te veçante kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Mire do jete t’i merrni gjerat...

Zbuloni shenjat me fat për ditën e sotme, e hënë 30 mars 2020

DASHI Ka mundësi te jeni shume kërkues dhe shume strikte ndaj partnerit tuaj gjate kësaj dite prandaj ne disa momente mund te keni edhe...

Kështu shkatërrohen mushkëritë nga koronavirusi

Një burrë 50-vjeçar me koronavirusin u transferua në Universitetin George Washington, kur u sëmurë në mënyrë kritike vetëm disa ditë pasi kishte vetëm simptoma...

Sponsor

Teknologji