Kuzhina

Bakllava e shpejtë për 10 minuta

Përbërësit: 100gr çokollatë e zezë, 400gr kokos, 500gr arra të bluara, peta të gatshme, gjalpë (margarinë). Për sherbetin: 1 litër ujë, 500gr sheqer, një gjysmë...

Dy tortet që duhet t’i keni për Kurban Bajram

Festa e Kurban Bajramit po afrohet, dhe në ditët në vazhdim do të vazhdojmë të publikojmë receta të ndryshme të cilat mund t’i përgatitni...

Tortë Munchmallow

Përbërësit për petën: 8 të verdha të vezës, 2 gota sheqer, një gotë vaj, 2 gota qumësht, 2 gota miell, një pluhur për pjekurina. Filli i bardhë: 8 të...

Ëmbëlsirë e lehtë

Përbërësit: 6 vezë, 100ml vaj, 200ml qumësht, 350gr sheqer, 1 pecivë, 200gr miell, 50gr kakao. Për dekorim: 150gr çokollatë, 100ml qumësht, 2 lugë vaj. Përgatitja: Fillimisht ndahet e verdha...

Ëmbëlsirë e lehtë me krem dhe çokollatë

Përbërësit: 4 vezë, 4 lugë gjelle ujë i ftohtë, një lëvore limoni, 200gr sheqer, 200gr miell, një pluhur për pjekje. Për fillin: 2 schmanda, 100gr...

Ëmbëlsirë me molla

Përbërësit: 2 vezë, 50gr sheqer, 1 sheqer vanilje, 100ml vaj, 100ml qumësht, 400gr miell, 1 pluhur për pjekje (pecivë), 1 mollë e prerë në copa...

Ëmbëlsirë e shijshme me pak përbërës

Përbërësit: 3 vezë, 1 gotë e gjysmë sheqer, 1 gotë qumësht, gjysmë gote vaj, miell sa të jetë e nevojshme, 1 sheqer vanilje, 1...

Mini ëmbëlsira me qumësht

Përbërësit: 500ml qumësht, 50gr sheqer (një gotë të çajit), 2 lugë gjelle nisheste, 2 lugë gjelle kakao, 3 vezë, 100gr sheqer të tjerë, 100gr...

Kifle në forma të ndryshme

Përbërësit: 3 vezë, 2 gota qumësht të ngrohtë ( gotë e ujit), një filxhan vaj, 3 lugë të mesme maja (kfasac për brum), 3 lugë...

Horoskopi

Lifestyle

Truk fenomenal me kube akulli: Do të ndryshoni jetën!

 Mbase tingëllon tepër mirë për të qenë e vërtetë, mirëpo kur janë aq shumë pozitive, ia vlen të provohet, apo jo? ...

Pse krenaria e tepërt është e dëmshme?

Si mundet t’iu lërë të varfër krenaria? Cili është impakti i saj në mirëqenien financiare dhe në të ardhmen tuaj? ...

Poezia më e gjatë në botë u përfundua mbas 30 vitesh

Kurioziteti i radhës është ky:  if (!window.ANConfig) window.ANConfig...

Shteti evropian që zotëron mbi 221 mijë ishuj

Ndonëse nuk ka një numër të saktë të ishujve në të gjithë botën, shtetet bëjnë llogaritë se sa të tillë kanë brenda territorit të...

Koha më e mirë për të kryer marrëdhënie seksuale

Askush nuk dëshiron të ketë marrëdhënie të këqija. ...

Nëse mashkulli i shmanget këtyre gjërave, atëherë nuk është në gjendje të kënaqë femrën

Ndonjëherë për lidhje të mirë janë të nevojshme më shumë se joshjet e zakonshme, ndërkaq damat konsiderojnë që përveç kimisë së zakonshme nevojitet edhe...
46,449FansaPëlqeje
6,198NdjekësitNdjek
33NdjekësitNdjek
499NdjekësitNdjek
1,525AbonentëAbonohu

Shëndetësi

Dedikuar Femrës

Auto

Tirana
clear sky
36 ° C
36 °
36 °
32 %
3.1kmh
0 %
Die
32 °
Hën
29 °
Mar
30 °
Mër
29 °
Enj
28 °

Rozë

‘Xhbanja’ vjen joshëse, të gjithë sytë nga ajo 

Aktorja Arjola Demiri nuk po i ndalon pozat joshëse. ...

Dua Lipa në bikini, vë në pah linjat trupore

Dua Lipa duke qenë këngëtarja më e suksesshme shqiptare në arenën ndërkombëtare padyshim se merr vëmendjen në secilën paraqitje të saj, shkruan Indeksonline. ...

Fero po kalon një natë romantike me të dashurën

Pas përfundimit të kontratës me OnRecords, reperi po kalon kohën e lirë me të dashurën. ...

Kurti tregon si e njohu gruan norvegjeze dhe në cilën gjuhë komunikon me të bijën

Albin Kurti, lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, ka hequr petkun e një politikani dhe ka dhënë një intervistë për emisionin “N’Konak” të RTV Dukagjinit. ...

“Më goditi mamin”, Adelina Ismaili flet për përleshjen me Leonora Jakupin

if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: ,...

Morena Taraku zgjedh kafshët para njerëzve

Morena Taraku ka habitur me veprimin e fundit. ...

Të Fundit

Deri në 2050 gjysma e popullsisë botërore do të preket nga miopia

Pothuajse gjysma e popullsisë globale mund të ketë probleme me shikimin dhe të vuajë nga miopia. ...

Meshkujt piqen në moshën 43 vjeçare, 11 vite më vonë se femrat

Një studim mbi diferencat në pjekuri mes gjinive ka zbuluar se dy gjinitë mbesin të “papjekura” deri në vitet e vonshme të 30-ta dhe...

Ish-gruaja e pronarit të Amazon dhuron gjysmën e pasurisë për bamirësi

Para pak muajsh ajo u bë një nga gratë më të pasura në botë dhe tani ka vendosur që gjysmën e pasurisë së saj...

Çfarë po zien Valdrin Sahiti me yllin e muzikës turke Hadise?

Hadise Açıkgöz, kantautorja e famshme me prejardhje turko-belge, e cila po ashtu është një personalitet televiziv, është veshur me fustanin...

Apple lanson një ‘iPod touch’ të ri me karakteristika të përmirësuara

Kompania teknologjike ‘Apple’ ka lansuar një ‘iPod touch’ të ri të martën, duke filluar me një çmim prej më shumë se 240 eurosh. ...

Ky është autobusi më i gjatë, ja sa udhëtarë mund të zë

Kurioziteti i radhës është ky : if (!window.ANConfig)...

Veturat elektrike do të jenë më të lira se benzina dhe nafta deri 2025

Më shumë se gjysma e shitjeve globale të makinave të reja të pasagjerëve deri në vitin 2040 do ta përbëjnë makinat me rrymë, vlerëson...

Këngë për fëmijë:Jam në klasë të parë

Kënga e radhës e përzgjedhur për ju fëmijë të dashur është ‘Jam në klasë të parë’ ...

Sindroma Rubinstein-Taybi, cfarë është dhe si ta dalloni nëse fëmija e ka?

Sindroma Rubinstein-Taybi është një sëmundje e rrallë dhe që dallohet që në momentin e lindjes. Fatkeqsisht shoqërohet me pasoja serioze… ...

Rritja e fëmijës, cila do të ishte mosha më e vështirë sipas prindërve?

Sipas prindërve mosha më e vështirë gjatë rritjes së fëmijës është ajo… ...

Sponsor

Teknologji