Kuzhina

Tortë Oreo pa pjekje

Përbërësit: 600gr biskota oreo të bluara, 160gr gjalpë (margarinë). Për lyerje: 500ml krem për ëmbëlsira (halta), 40gr sheqer pluhur, 1 sheqer vanilje, 500gr djathë...

Toptha me biskota dhe bajame

Përbërësit: 300gr biskota të bluara, 250gr butter (margarinë) në temperaturë të dhomës, 1 gotë sheqer, 1 sheqer vanilje apo aromë vanilje, 100gr bajame të...

Receta si të përgatitni tullumba turk

Përbërësit për brumin: 1 gotë ujë, 1 gotë qumësht, 1 filxhanë vaj, 2 gota miell, 3-4 vezë, 1 pluhur për pjekje (pecivë). Sherbeti: 1kg...

Ëmbëlsira për 5 minuta

Përbërësit: 1kg biskota të çajit (biskota rrumbullake), coca cola, reçel marmelade, kokos, çokollatë të shkrirë. Përgatitja: Fillimisht marrim 1kg biskota të çajit dhe i zhysim...

Kifle në formë shtrudle

Përbërësit: 1 gotë qumësht, 1 gotë ujë, 1 gotë vaj, 2 vezë, 5 lugë gjelle sheqer, 5gr tharm buke, 2 sheqer vanilje, reçel kumbulle,...

Revani me nisheste, receta e shumë kërkuar

Përbërësit: 5 vezë, 2 gota sheqer, 2 gota qumësht, 1 pako sheqer vanilje, 250gr gjalpë (margarinë), 2 gota miell gruri, 15gr pluhur për pjekje...

Tatli bistek me kakao

Përbërësit: 3 vezë, 3 filxhanë vaj, 3 filxhanë qumësht, 2 lugë sheqer, një lugë gjelle majë buke (kfasac), një pluhur për pjekje (pecivë), sheqer...

Tortë me neskafe dhe arra

Përbërësit: 85gr gjalpë të butë, 85gr sheqer, 2 vezë të rrahura, 85gr miell, 2 lugë neskafe, një grusht i vogël arra. Për kremin me...

Revani me sherbet

Përbërësit: 6 vezë, 250ml vaj, 250gr jogurt, 250gr grizë (ermik), 250gr sheqer, 250gr miell, 2 pako pluhur për pjekje, 2 pako sheqer vanilje. Për...

Horoskopi

Lifestyle

Ule presionin e gjakut me këtë pije natyrale

Nëse keni probleme me hipertensionin kemi një lajm të shkëlqyeshëm për ju. ...

“Hija e Korbit”, çfarë përmban një nga thesaret më të mëdha në Shqipëri

Thesari Hija e Korbit, një nga më të mëdhenjtë në Shqipëri. Banka e Shqipërisë bën të ditur se, në janar të vitit 1982, në...

Nga vullkanet tek epidemitë, ja katastrofat natyrore që mund të na zhdukin në çdo moment

Zjarret dhe stuhitë që përfshinë Australinë, shpërthimi i vullkanit në Filipine kanë krijuar përshtypjen se katastrofat natyrore po bëhen më të zakonshme. Sipas një hulumtimi...

Kujdes, femra: Nëse një mashkull ua thotë këto 5 fjali, po ju tradhton

Nëse keni dyshime se partneri juaj është jo besnik, do të ishte mirë që të mbani me vëmendje çdo fjalë që ai thotë. ...

Ndodh edhe kjo: Policia tajlandeze vendos në ankand, veturën e mbushur me drogë

if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: ,...

Refuzoi frutat që i jepte turisti, majmuni pranoi të merrte vetëm çipsat që i ofruan

if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: ,...
45,923FansaPëlqeje
6,224NdjekësitNdjek
33NdjekësitNdjek
485NdjekësitNdjek
1,590AbonentëAbonohu

Shëndetësi

Dedikuar Femrës

Auto

Tirana
broken clouds
13 ° C
13 °
13 °
71 %
3.1kmh
75 %
Mar
11 °
Mër
9 °
Enj
8 °
Pre
8 °
Sht
10 °

Rozë

Kinsey Wolanski vë në pah linjat trupore në imazhin e fundit

Kinsey Wolanski duket shumë tërheqëse në bikini. if...

18 vjeçarja mposht ikonat e muzikës, Billie Eilish merr të gjitha çmimet kryesore në Grammy

Billie Eilish ka arritur të rrëmbejë çmimet në të gjitha kategoritë kryesore në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve për më të mirët e vitit...

Georgina feston ditëlindjen, kjo është surpriza e Ronaldos

Bashkëshortja e Ronaldos sot feston ditëlindjen. if (!window.ANConfig)...

Dhurata luksoze që Ermal Fejzullahu ia bëri gruas së tij!

Ermal Fejzullahu është një nga këngëtarët më të njohur dhe më të dashur për publikun, për llojin e muzikës që ai sjellë. ...

Modelja amerikane shfaqet përvëluese me bikini

Modelja amerikane, Kara Del Toro, ka dalë në plazh, ditë më parë, për të realizuar një set fotografish joshëse. ...

Morena Tarkau futet brenda kafazit të tigrit

if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: ,...

Të Fundit

Arsyet se pse lidhjet e gjata mund të dështojnë shumë lehtë pas martesës

Kur jemi në një lidhje të gjatë me dikë që e dashurojmë, është shumë normale të mendojmë për hapin tjetër: që është martesa. ...

Modelet e thonjve këtë verë, plotë ngjyra dhe elementë metalikë

Nuk ka rëndësi nëse preferon rozën e lehtë apo nuancat e ndezura, janë disa modele thonjsh që këtë sezon janë bërë. ...

VIDEO/ Njihuni me “berberin e presidentëve”, italiani i famshëm në SHBA që frymëzon këdo

Prej më shumë se 50 vjetësh një berber në Uashington ushtron profesionin e tij duke u bërë disi një legjendë. Popullariteti që ka fituar...

Çfarë vërtetë mendon ai kur qëndroni lakuriq para tij?

A e keni pyetur veten ndonjëherë për këtë? ...

Pse duhet ta planifikoni kohën për marrëdhënie seksuale

Pa marr parasysh se si e shohim ne filma seksin spontan me shumë epsh, në jetën reale ndodh e kundërta ...

Pyetja më e shpeshtë në lidhje me shërbimin e ri televiziv të Apple

Vera pothuajse ka mbaruar, që do të thotë shërbimi i TV Premium nga Apple është pothuajse këtu. ...

Microsoft konfirmon datën e daljes në shitje të HoloLens 2

Microsoft prezantoi për herë të parë HoloLens 2 në Kongresin Mobil Botëror në Shkurt të këtij viti duke premtuar debutimin e tij nga fundi...

Samsung zbulon se porositë paraprake për linjën Galaxy Note10

Përpara përvjetorit të dhjetë të gamës Galaxy, Samsung Electronics ka zbuluar sot se linja Galaxy Note10 ka gjeneruar më shumë porosi paraprake sesa Galaxy...

Messenger Kids ka ekspozuar fëmijët tek njerëz të huaj

Facebook pranoi se aplikacioni Messenger Kids ka probleme pasi dy senatorë Amerikan ngritën shqetësimet e tyre rreth tij. ...

Si të pastroni mëlçinë me lëngun e freskët të panxharit, ja receta

Mëlçia luan një rol shumë të rëndësishëm në pastrimin e organizmit nga toksinat. Megjithatë, funksioni detoksifikues i saj është në varësi të ushqyerjes dhe...

Sponsor

Teknologji