Kuzhina

Tatli e shpejt për 30 minuta

Përbërësit: 3 vezë, 1 pluhur për pjekje (pecivë), 1 sheqer vanilje, 1 gotë të ujit vaj, 1 gotë të ujit sheqer,  2 lugë gjelle...

Receta e ëmbëlsirës së famshme cinnamon rolls

Përbërësit për role me kanellë (cimet,cinnamon): 300ml ujë, 50gr margarinë i shkrirë, 600gr miell, 50gr sheqer, pak kripë, 10gr tharm buke. Për fillin: 50gr...

Tortë Oreo pa pjekje

Përbërësit: 600gr biskota oreo të bluara, 160gr gjalpë (margarinë). Për lyerje: 500ml krem për ëmbëlsira (halta), 40gr sheqer pluhur, 1 sheqer vanilje, 500gr djathë...

Toptha me biskota dhe bajame

Përbërësit: 300gr biskota të bluara, 250gr butter (margarinë) në temperaturë të dhomës, 1 gotë sheqer, 1 sheqer vanilje apo aromë vanilje, 100gr bajame të...

Receta si të përgatitni tullumba turk

Përbërësit për brumin: 1 gotë ujë, 1 gotë qumësht, 1 filxhanë vaj, 2 gota miell, 3-4 vezë, 1 pluhur për pjekje (pecivë). Sherbeti: 1kg...

Ëmbëlsira për 5 minuta

Përbërësit: 1kg biskota të çajit (biskota rrumbullake), coca cola, reçel marmelade, kokos, çokollatë të shkrirë. Përgatitja: Fillimisht marrim 1kg biskota të çajit dhe i zhysim...

Kifle në formë shtrudle

Përbërësit: 1 gotë qumësht, 1 gotë ujë, 1 gotë vaj, 2 vezë, 5 lugë gjelle sheqer, 5gr tharm buke, 2 sheqer vanilje, reçel kumbulle,...

Revani me nisheste, receta e shumë kërkuar

Përbërësit: 5 vezë, 2 gota sheqer, 2 gota qumësht, 1 pako sheqer vanilje, 250gr gjalpë (margarinë), 2 gota miell gruri, 15gr pluhur për pjekje...

Tatli bistek me kakao

Përbërësit: 3 vezë, 3 filxhanë vaj, 3 filxhanë qumësht, 2 lugë sheqer, një lugë gjelle majë buke (kfasac), një pluhur për pjekje (pecivë), sheqer...

Horoskopi

Lifestyle

Ja pse nusja qëndron në krahë të djathtë të dhëndrit

Dasmat janë dhe aktivitetet më të shumta që realizohen gjatë stinës së verës. Shpesh lind pyetja se pse dhëndri qëndron në krahun e majtë...

Kërkoi të dashur për Shën Valentin përmes një billbordi, mori 2000 ftesa

Mark Rofe bëri një gjë mjaftë të rrallë për të gjetur të dashur për ditën e Shën Valentinit. ...

Mos i hidhni lëkurat e portokallit, vepron si magji në trupin tuaj

A jeni i sigurt për të bërë lëngun tuaj të portokallit dhe për të hedhur lëvozhgën larg? ...

Si të luftoni mykun e gojës me produkte shtëpie

Myku i gojës është një infeksion i shkaktuar nga përhapja e kërpudhave Candida albicans në mukozën e gojës. Mund të ndodhë në çdo moshë, por...

Era e fuqishme “Ciara” ngre ujëvarën përpjetë (VIDEO)

Stuhia Ciara, e cila goditi Britaninë në fillim të muajit, u shoqërua me erëra të forta që arritën të ndryshojnë drejtimin e ujëvarës në...

Spikerja ia plas të qeshurës kur po jepej lajmi për pensionet

Ka bërë xhiron e rrjetit video e një spikere ruse e cila ia ka plasur të qeshurës gjatë dhënies së lajmeve ...
45,856FansaPëlqeje
6,224NdjekësitNdjek
33NdjekësitNdjek
484NdjekësitNdjek
1,600AbonentëAbonohu

Shëndetësi

Dedikuar Femrës

Auto

Tirana
clear sky
5 ° C
5 °
5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Die
5 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
10 °
Enj
6 °

Rozë

Modelja e famshme shijon kafen e mëngjesit vetëm në të brendshme

Daphen Joy është një prej femrave më seksi në botë, e këtë gjë e dëshmon në secilën paraqitje. ...

Këngëtari i njohur i propozon të dashurës në mënyrën më romantike

Këngëtari i njohur i ka bërë propozimin romantik të dashurës. ...

Baby G poston fotografi me bikini, duket super-seksi

Baby G është ndër këngëtaret më të njohura në vend. ...

Demi Rose “tranohet krejt”, zhvishet cullak… “tërbohen” meshkujt

Modelja e njohur i ka ngritur kohë më parë temperaturat duke pozuar “e zhveshur” derisa poshtë ka pasur të veshur vetëm tanga fermerkë ku...

Rita Ora guxon me veshjen, shfaqet me bluzë transparente- “i duken” gjinjtë

Kohët e fundit ajo zbuloi se ishte në “agoni” pasi i ishte nënshtruar një tonsillektomie. ...

Tuna dhe Patrisi i japin fund lidhjes?

Prej kohësh është përfolur për një ndarje të mundshme në mes Tunës dhe Patris Berishës pas krizës në lidhje. ...

Të Fundit

Plas gallata në rrjet me pronarin që sulmoi spanjollët, “ju lutem prisni, harruat kuponin tatimor”

Ngjarja ku pronari i restorantit “Panorma”, Mihal Kokëdhima sulmoi turistët spanjoll dy ditë më parë është nga lajmet më komentuara në rrjetet sociale sot. Naryrisht...

Fshati im

if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: ,...

Ky person mban rekordin për martesa

Kurioziteti për ditën e sotme është ky: if...

Prindër, mos iu bërtitni fëmijëve, nuk ia keni ide se çfarë po iu shkaktoni

Fëmijët janë bekim! Por ndonjëherë ata nuk ndihen kështu. Ju u thoni atyre të bëjnë diçka njëherë, dy herë … 10 herë, dhe ata...

Studim: Fëmijët trashëgojnë ankthin nga prindërit

Fëmijët mund të trashëgojnë tiparet e trurit nga prindërit e tyre në ankth, duke i bërë kështu të kenë predispozita që të vuajnë nga...

8 gjëra që nuk duhet t’ia thoni kurrë prindërve të fëmijëve me aftësi të kufizuara

Mirëpo gjërat që mund të themi janë të pakta dhe të thjeshta. ...

Gjesti i ndershmërisë, qytetari gjen 360 mijë dollarë dhe ia kthen pronarit

Një punëtor bashkiak në provincën Manisa të Turqisë gjeti një çantë që kishte 2 milionë lira turke (360.000 dollarë) në një park lokal dhe...

Deputetet e PDK-së, sonte larg politikës, të veshura e me shije e stil (Foto)

Deputetet e PDK- së, duken sonte tejet bukur dhe me shumë stil në kanagjeqin e vajzës së kolegës së tyre, bashkpartiakës Sala Berisha- Shala,...

Harrojeni politikën, ja si duken sonte bashkëshortja e Thaçit dhe Veselit

if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: ,...

Kjo është shenja më me fat e horoskopit për sot

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. ...

Sponsor

Teknologji