Kuzhina

Ëmbëlsirë me kokos

Përbërësit për brumin: 2 vezë, 100gr sheqer, 1 pako sheqer vanilje, 100ml vaj, 200ml qumësht, 200gr miell, 1 pako pluhur për pjekje (peciv), 2...

Ëmbëlsirë me biskota oreo

Përbërësit: 200gr biskota oreo, 50gr margarinë (gjalpë), 230gr çokollatë kuzhine. Për fillin: 400gr djathë mascarpone, 120gr sheqer, 200ml halta e ëmbël, krem nga biskotat oreo. Përgatitja:...

Ëmbëlsirë super e shijshme me arra

Përbërësit: 8 vezë, 8 lugë sheqer, 8 lugë vaj, 8 lugë miell, 2 pako pluhur për pjekje (peciva), 3 lugë kakao. Për sherbetin: 200ml qumësht...

Ëmbëlsirë me çokollatë dhe biskota të bluara

Përbërësit: 1kg biskota të bluara, 1 pako kokos, 1 pako kakao, 1 pako rrush i thatë, 1 pako mak, 1 çokollatë, 4 lugë të...

Ëmbëlsirë e shijshme me krem dhe banane

Përbërësit: 2 vezë, 1 filxhan kos, 1 filxhan sheqer, 1 filxhan vaj, 2 filxhana miell, 2 lug gjelle kakao, çokollatë të bardhë, ness cafe,...

Embëlsirë me shije karameli dhe arra

Përbërësit: 4 vezë, 8 lugë sheqer, 1 sheqer vanilje, 1 gotë të çajit qumësht, 1 gotë të çajit vaj 8 lugë miell, 3 lugë arra...

Kjo tortë po mahnitë të gjithë në internet, i ka vetëm tre përbërës

Kultura japoneze më ka mahnitur gjithmonë. Ushqimet e tyre të çuditshme – shumë më ndryshe nga ne – janë padyshim gjëja më interesante ndoshta...

Kek i lehtë me pak përbërës

Përbërësit: 2 vezë, 1 gotë ujë, 1 gotë vaj, 3/4 filxhan sheqer pluhur, 1 pako vanilje, 1 pako pluhur pjekje, 2,5 – 3 gota...

Kek i lehtë me molla

Përbërësit: 3 vezë, 7 lugë sheqer, 5 lugë vaj, 1 sheqer vanilje, 1 pluhur për pjekje (pecivë), 2 molla, pak kanellë. Përgatitja: Fillimisht marrim një...

Horoskopi

Lifestyle

Kujdes: Këto janë shenja se ju mungon vitamina D

Vitamina D ndihmon në forcimin e eshtrave dhe muskujve, ndërsa mungesa e saj mund të çojë në probleme shëndetësore Mungesa e vitaminës D ka qenë...

Kur injektimi në buzë shkon jashtëzakonisht keq (FOTO)

Një grua mbeti me gunga blu në buzët e saj pas një injkesioni I cili shkoi gabimisht. Sarah Naijjar, 34 vjeçare, pagoi 300 funte për...

FOTO/ Kapet peshkaqeni Tigër në Durrës, peshon 500 kg dhe është mbi 3 metra i gjatë

Një peshkaqen është kapur mëngjesin e sotëm në ujërat e detit Adriatik nga peshkatarët durrsakë. Ka qenë peshkarexha ”Meduza” që e ka nxjerrë në breg...

Nuk e dinte se ishte shtatzënë, lind disa orë pas vizitës tek mjeku

Një grua lindi brenda disa orësh kur zbuloi se ishte shtatzënë – pasi shkoi te mjekët me një ‘stomak me dhimbje’. Caity Mason, 25 vjeçare,...

Familja më e madhe në Britani po pret fëmijën e 22-të

Ajo më parë ka thënë se nuk do të bëjë më fëmije, por nëna e familjes më të madhe në Britani thjesht nuk mund...

Koleksionistët e artit me sytë nga një “Mona Liza” e dytë, ekspertët: Ka vlerë të jashtëzakonshme

Një “Mona Liza” e dytë që mund të vlejë miliona dollarë është objekti i një padie të re të ngritur nga një familje prestigjioze...
46,268FansaPëlqeje
6,244NdjekësitNdjek
33NdjekësitNdjek
494NdjekësitNdjek
1,550AbonentëAbonohu

Shëndetësi

Dedikuar Femrës

Auto

Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
93 %
1.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
23 °
Sht
24 °
Die
23 °
Hën
13 °

Rozë

Publikohet një pjesë e shkurtë e projektit të ri të Yllka Kuqit

Yllka Kuqi dhe Yll Limani janë bashkuar për një projekt të përbashkët muzikor. ...

Noizy publikon bashkëpunimin me tre artistë të huaj

Noizy ka publikuar projektin e ri muzikor me tre artistë të huaj. ...

Zhveshet modelja e njohur, nuk lë vend për imagjinatë

Modelja e njohur britanike, Demi Rose, edhe pse e re në moshë, vetëm 24- vjeçare ka arritur të marrë vëmendje të madhe, shkruan Indeksonline. ...

Mozzik vjen me një deklaratë të rrallë pas ndarjes nga Loredana

Reperi shqiptar, Mozzik dhe Loredana Zefi ditë më parë e konfirmuan ndarjen e tyre. Zefi përmes një postimi në Instagram, tregoi se është ndarë...

Mozzik dhe Loredana u ndanë, por kush do e ketë kujdestarinë e vajzës së tyre?

Reperi shqiptar, Mozzik dhe Loredana Zefi më në fund e konfirmuan ndarjen e tyre. Zefi përmes një postimi në Instagram, tregoi se është ndarë...

Ky është sekreti i dobësimit të 7 VIP-ave shqiptarë

“Lufta” me peshën trupore është një nga ato betejat më të ashpra me veten. Sidomos kur të njohin të gjithë sepse ke angazhime publike...

Të Fundit

Cilat janë rreziqet shëndetësore me 5G?

if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: ,...

E dinit këtë? Adelina Tahiri ka dy diploma universitare dhe një master

Ajo qenka super e shkolluar dhe këtë na e tha vetëm tani! ...

Alternativa kur nuk punojnë fshirëset e xhamit të veturës

Dikujt në një ditë me shi fatkeqësisht nuk i kanë punuar fshirëset e xhamit të veturës. Mirëpo me një spango atyre iu ka rënë në...

Mësuesit i bien plumbat nga xhepi gjatë orës mësimore

Një mësues zëvendësues në Massachusetts mund t’i ketë qëlluar në këmbë ambiciet e tij të karrierës, pasi plumbat ranë nga xhepat e tij gjatë...

Lloji më i mirë i çajit për ta parandaluar rritjen e sheqerit në gjak

 Tipi 2 i diabetit mund të shpie në komplikime të zemrës, syve, nervave, veshkave dhe këmbëve nëse nuk kontrollohet mirë. ...

Binjakët janë filmuar duke ‘gjuajtur’ njëri tjetrin përderisa akoma ishin në barkun e nënës

Videoja në rritje nga Kina vjen nga ultratinguj ku nëna e tyre ishte katër muajsh shtatzënë. ...

Horoskopi ditor, e Mërkurë 17 Prill 2019

Dashi Do të kaloni nga një periudhë aspak e këndshme, në një tjetër ku nuk do ju mungojë shpirti i iniciativës. Mërkuri do të...

Si të realizoni një makeup për 5 minuta

Si të realizoni një makeup për 5 minuta Jo gjithmonë kemi kohë për të vendosur makeup-in në mëngjes, por me këto këshilla ka një...

Si të bëni make up-in perfekt për këtë pranverë

Sa më shumë teknika të njohësh, aq më të mëdha janë mundësitë për të krijuar një make up perfekt në çdo kohë. Edhe këtë...

“Buqeta” e nuses mund të hahet, ky është trendi i fundit për dasmat e 2019-ës

Kreativiteti për këto dasma të 2019-ës ka shkuar në qiell.Planifikimi i një dasme mund të jetë jashtëzakonisht stresues, ju merr shumë kohë dhe kushton...

Sponsor

Teknologji