Kuzhina

Tortë pa vaj dhe pa qumësht

Përbërësit: 4 vezë, 8 lugë të gjellës sheqer, 5 lugë të gjellës miell, një pako pluhur për pjekje (pecivë), 1 lugë e gjellës kakao,...

Sheqerpare shkupi

Përbërësit: 1 vezë, 1 lugë sheqer, 1 sheqer vanilje, 1 pluhur për pjekje (pecivë), 250gr gjalpë i shkrirë, 400gr miell, 50gr kakao. Për sherbetin: 3...

Tatli e lehtë me kokos dhe çokollatë

Përbërësit: 2 vezë, 100gr sheqer, një pako sheqer vanilje, 100ml vaj (një gotë të çajit), 100ml qumësht (një gotë të çajit), 100gr kokos, 60gr...

Ëmbëlsirë për dy minuta, që shërbehet me kafe

Përbërësit: 50ml qumësht, 100gr çokollatë, 1 pako biskota me marmelatë, (shtrudle), 1 pako kokos. Përgatitja: Fillimisht marrim një enë kuzhine (tigan) shtojmë 50ml qumësht, pastaj...

Ëmbëlsirë me biskota dhe çokollatë – pa pjekje

Përbërësit: 150ml qumësht, 1 shllag krem vanilje, plus 150ml qumësht, 1 shllag krem çokollate, biskota me kakao dhe biskota pa kakao, 100ml qumësht të...

Ëmbëlsirë me sherbet çokollate

Përbërësit: 3 vezë, 1 gotë të ujit sheqer, 1 gotë e gjysmë e ujit qumësht, 1 gotë të ujit vaj, 2 gota të ujit...

Sheqerpare që shkrihet në gojë

Përbërësit: 1 vezë, 50ml vaj, 1 pako sheqer vanilje, 200gr gjalpë (margarinë), 350-400gr miell, 1 pako pluhur për pjekje (pecivë), kakao. Për sherbetin: 800gr sheqer,...

Pjeshka me kafe dhe çokollatë

Përbërësit: 4 vezë, 16 lugë sheqer, 4 filxhanë vaj ose (32 lugë vaj), 1 pako sheqer pluhur, 200gr miell, nutella, neskafe. Përgatitja: Marrim një enë...

Kek me qumësht dhe kakao

Përbërësit për petën: 3 vezë, 6 lugë sheqer, 1 sheqer vanile, 1 gotë e çajit qumësht, 1 gotë e çajit vaj, 6 lugë miell, 3 lugë...

Horoskopi

Lifestyle

Këta janë binjakët më të çuditshëm që keni parë

Nëna e këtyre binjakëve nuk e ka aspak problem që t’i tregojë botës se fëmijët e saj janë tërësisht të ndryshëm. Daniel dhe David...

E pabesueshme: Gruaja ha 10 pleskavica përbrenda pesë minutave

Në sfidën që po njihet si “patty Whooper challenge” nëpër botë, një grua ka marrë vëmendjen e të gjithëve. ...

Burri më i kujdesshëm që keni parë, “shndërrohet në një karrige” për gruan e tij shtatzënë

Një burrë në Kinë ka prekur zemrat e miliona njerëzve pasi lejoi që gruaja e tij shtatzënë të ulet në shpinën e tij kur...

8 arsye pse kafja (në sasinë e duhur) na bën mirë të gjithëve

if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: ,...

24- vjeçari që u bë kryeministri më i ri në Britani

Në moshën 24 vjeçare, William Pitt më 7 dhjetor të vitit 1783, bëhet kryeministri më i ri në moshë në Britani. ...

Ky ilaç i ri është premtues për personat me migrenë

Një ilaç i ri për migrenën ka dhënë rezultate premtuese në disa eksperimente të bëra së fundmi. ...
46,076FansaPëlqeje
6,224NdjekësitNdjek
33NdjekësitNdjek
489NdjekësitNdjek
1,570AbonentëAbonohu

Shëndetësi

Dedikuar Femrës

Auto

Tirana
few clouds
10 ° C
10 °
10 °
87 %
1.5kmh
20 %
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
7 °

Rozë

Loredana Zefi publikon video nga vaska

Loredana Zefi nuk e ka problem që me ndjekësit të ndajë edhe video nga banjo. ...

Kim Kardashian publikon pamje nga shtëpia e saj luksoze e dekoruar për festat e fundvitit

Kim Kardashian është në frymën e Krishtlindjes. if...

Dikur ishte seks simbol, ndërsa tani as që e njohin në rrugë

Aktori Nick Nolte (78) i cili i ka bërë më shumë se 50 filma në karrierën e tij dhe madje është kandiduar për “Oscar”...

Labi për disa njerëz: Nuk vlejnë më shumë se Dobërmani im!

Këngëtari i njohur kosovar, Labinot Tahiri është zgjuar paksa nervoz sot. Labi ka thënë se disa njerëz nuk vlejnë as sa qeni i tij,...

Arditi dhe Adrola, kanë disa fjalë për njëri-tjetrin

Mbrëmë është mbajtur nata e dytë gjysmëfinale e festivalit “Kënga Magjike 2019”. ...

Të Fundit

Ky është trendi i ri i qerpikëve të ngjyrosur

if (!window.ANConfig) window.ANConfig = { defaults: ,...

Kjo është arsyeja shkencore përse s’të shkon mendja për seks kur të dashurit tuaj aty i rri mendja githë kohës

Nëse deri më tani keni menduar se diçka nuk shkon me ju, vetëm se e refuzoni partnerin kur kërkon seks, atëherë ka ardhur koha...

Capital T po sjellë klipin me investime të mëdha (VIDEO)

Capital T ka publikuar një video gjatë javës së kaluar, ku në prapavijë dëgjohet kënga e tij e re. Reperi ka...

“Kisha aksident, s’dihej nëse do ecja përsëri” – ky i famshëm shqiptar rrëfen përvojën më të vështirë në jetë

Arbër Bytyqi, grimeri i famshëm nga Prizreni, javën që lamë pas, ka rrëfyer 10-të gjërat që s’i kemi ditur për të...

Princi William ka punuar me agjencitë britanike të inteligjencës

22:47, 7 Prill 2019 Princi William ka përfunduar një trajnim trejavësh me agjencitë e inteligjencies në Mbretërinë e Bashkuar. Gjatë këtij trajnimi sekret, Duka i Kembrixhit...

‘New York Times’ shkruan për reperin shqiptar

Gazeta më e madhe amerikane, New York Times, i ka kushtuar një artikull artistit me origjinë kosovare, Labinot Gashit. Madje kjo...

New York Times shkruan për të – Gashi vjen me një reagim epik

Kur unë isha duke u rritur, babai im gjithmonë e lexonte gazetën ‘The New York Times’, në të cilën shkruheshin historitë më negative për...

Nis dasma e djalit të Remzies: Zbuloni dekorin mahnitës të sallës

Mbrëmjen e sotme djali i këngëtares Remzie Osmani, Hamza po kurorëzon dashurinë. Eventi po mbahet në një prej sallave në periferi të Prizrenit. Prive.al...

Mbretëresha është fanse e madhe e ushqimit francez – zbulohet nga konkursi për kuzhinier

Buckingham Palace ëshë duke kërkuar për një kuzhinier të dytë dhe ka një detaj në përshkrimin e punës që zbulon pikërisht atë që Mbretëresha...

Ndryshime në Instagramin e Mozzikut! (FOTO)

Në mesin e shumë të famshmëve shqiptarë, me mbi 1 milion ndjekës, tashmë ka hyrë edhe Mozziku. Reperi i cili është i...

Sponsor

Teknologji