Po kërkoni një pozicion seksual të lehtë për t’u zotëruar dhe përformuar? Zgjidhjen e keni në këtë artikull.

Ekspertja e seksit, Ann Summers, ka treguar pozicionin seksual që mund ta provoni me gjysmën tjetër të jetës këtë fundjavë, transmeton lajmi.net.

Përveç se premton penetrim të thellë, ky pozicion seksual konsiderohet si i përkryer për ata që pëlqejnë ritmin e shpejtë seksual.

I quajtur ‘Lusty Leg’, kjo pozitë e aktiti intim mund të përfeksionohet në këmbë, pa nevojën e një shtrati.

Udhëzimet e praktikimit të pozicionit seksual në fjalë:

Qëndroni para partnerit tuaj dhe përkuluni paksa, duke iu mundësuar atyre që të penetrojnë.

Ndërsa lëvizin drejt jush, ju ngriheni në maja të gishtërinjve dhe ngrini njërën nga këmbët lart.

Sigurohuni që partneri juaj t’i mbajë këmbët në lartësinë e belit.

Burimi: www.alboz.net

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu