Pas tërmetit të 26-Nëntorit i cili goditi vendin, Besa Kokëdhima e cila konkurronte në “Kënga Magjike” me këngën “Histori” njoftoi në llogarinë e saj në Instagram se e kishte të pamundur të këndonte në netët live.
Duke qenë se vendi ishte kapluar nga zia, ajo ka lënë garën përgjysmë, e dyta pas Linda Halimit e cila e la për arsye të tjera.

Agjenti 00Thumb në emisionin “ThumbON” hedh dritë për një tjetër arsye. Sipas tij, arsyeja e vërtetë e largimit të Besës është se kënga e saj ishte jo 100% origjinale, muzika ishte inspriruar nga “Dangreous” – Davit Guetta dhe teksti nga Sia – Unstoppable, por e përshtur mirë në shqip.

Kështu, Besa e kuptoi në kohë se kishte bërë zgjedhjen e gabuar për të konkurruar në festival me këngë jo origjinale dhe u justifikua në këtë formë.

Burimi: www.alboz.net

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu